Késa Birtok: Shiraz 2020
A bor mélybíbor színe elárulja, hogy viszonylag fiatal tétellel van dolgunk. Illatában a gyümölcsös és a fűszeres jegyek egyaránt intenzíven jelennek meg, a málnás, kék áfonyás, meggyes hangulatot kakukkfüves, mentás mediterrán fűszeresség kíséri.
Kóstolva azonnal érezzük, hogy a kompozíció határozott savakra épült, és az alkoholt se neveznénk visszafogottnak. Az illatban ígért gyümölcsösség ízben egy kis céklás földességgel egészül ki, a mediterrán fűszerek sorához pedig felzárkózik az oregánó. Az utóízben megjelenő marcipános kesernyésség kifejezetten kellemes, főleg hogy egy kis tejkaramellás világgal párosul, ami talán az egyébként rendkívül mértéktartó hordóhasználat eredménye.
Kellemes, jól iható, szerethető bor, inkább illik a vacsoraasztalra, mint csendes borozgatáshoz. Pizzához, olasz tésztákhoz, de akár egy paprikás krumplihoz is jó szívvel ajánljuk.
(85 pont)
2021. október 12-én kóstoltuk

A pincészet elérhetőségei:
Késa Birtok – Konyári Borbála és Kvák Emil
Cím: 8638 Balatonlelle, Honvéd u. 30.
Tel.: +36 30330-7718 (Bori), + 36 30636-8149 (Emil)
E-mail:info@kesabirtok.hu